Regionalni kup - 3. krug
top of page

19. svibnja 2023.

Članovi podmladka Badmintonskog kluba Osijek održali su posljednji nastup prije ljetne stanke. Na programu je održan 3. krug regionalnog kupa u osječkoj dvorani Jug, u konkurenciji šesdesetak natjecatelja iz 7 klubova.

Osječani su na turniru ostvarili dosad najveći broj odličja.

U pojedinačnoj konkurenciji Lara Čaloš je osvojila zlatnu medalju (U11) nakon što je bila bolja od Tie Rakovčan (Bjelovar) 2-1.

Srebrnu medalju je osvojio Marko Peterka (U15) nakon finalnog poraza u dva gema od Matka Knezovića (Maksimir, Zagreb).

Do brončane stigla je Lana Momić (U19).

U parskim konkurencijama osvojeno je 6 odličja od kojih su u ženskoj kategoriji do 19 godina naše članice osvojile sve tri medalje. Prvo mjesto osvojile su Lana Momić i Magdalena Leskur ispred parova Petra Winkler/Dora Šnur i Lucija Čorak/Petra Čorak.

U istoj kategoriji kod muških srebro su osvojili su Mihael Horvatić i Ernest Schönberger

Brončane su osvojili Marko Peterka/Matej Winkler (U15) i Petra Winkler/Dora Šnur (U13). Blizu odličja, odnosno četvrta mjesta, ostvarili su parovi Leo Štivić/Kristijan Šimić i Lea Košić/Lucija Jager (U15) te Andrej Šimić u paru s Juricom Batinić (Bjelovar) (U13).