Prvi krug HK-a održan u dvorani Jug II
top of page

14. ožujka 2023.

Prošlog vikenda Badmintonski klub Osijek, nakon dužeg vremena, bio je domaćin hrvatskog kupa za podmladak.

Na dvodnevnom natjecanju nastupilo je više od stotinu natjecatelja iz 11 hrvatskih klubova u 5 dobnih kategorija.

Domaćine je predstavljalo jedanaestoro natjecatelja, a najbolji rezultat ostvarila je Lara Čaloš u najmlađoj konkurenciji (U11) osvojivši 1. mjesto! Nakon nedavne pobjede u regionalnoj ligi, Lara je trijumfirala i u kupu svladavši u finalu Korinu Mesarić (Međimurje, Čakovec) u dva gema (21-16, 21-16).

Od ostalih Osječana najbliži medalji bio je kadetski par (U15) Matej Winkler/Kristijan Šimić koji je osvojio 4. mjesto.

Za BK Osijek još su nastupili: Andrej Šimić, Leo Štivić, Petra i Lucija Čorak, Dora Šnur, Petra Winkler, Lana Momić i Duga Bojko.

Slijedeći nastup članovi kluba imaju idućeg vikenda u Čakovcu kada je na programu 1. krug Hrvatskog kupa za seniore i veterane, a za kraj mjeseca je predviđeno i 31. prvenstvo grada Osijeka.