Prvenstvo Hrvatske 2023
top of page

12. studenoga 2023.

Protekle subote Čakovec je bio domaćin Prvenstva Hrvatske  u badmintonu za poletarce i juniore.

Jedina predstavnica BK Osijek bila je Lara Čaloš koja je u najmlađoj kategoriji (U11) osvojila dva odličja. U pojedinačnoj konkurenciji, nakon osvajanja Hrvatskog kupa i Regionalne lige, Lara se morala zadovoljiti srebrnom medaljom. U finalnom susretu uspješnija je bila Tia Rakovčan (BK Bjelovar) 21-14, 21-15.

U konkurenciji ženskih parova Lara i Tia su osvojile titulu državnih prvakinja nakon pobjede nad prvim nositeljicama Korinom Mesarić i Hanom  Trstenjak (Međimurje, Čakovec) 21-16, 21-10.

Sve rezultate turnira pronađite na poveznici.

Nakon sjajnih rezultata Lari i ostatku osječke ekipe do kraja sezone preostaje Masters Regionalne lige potkraj mjeseca u Bjelovaru.