Hrvatski kup 2023 - 4. krug
top of page

19. listopada 2023.

Badmintonski klub Ikar iz Donje Stubice prošlog vikenda, po prvi put je organizirao turnir hrvatskog kupa za podmladak. Četvrti (završni) turnir okupio je više od stotinu natjecatelja iz 11 klubova.

Jedina predstavnica BK Osijek bila je Lara Čaloš koja je bez izgubljenog gema stigla do pobjede u konkurenciji poletaraca. U finalnom meču, Lara je svladala Korinu Mesarić (Međimurje, Čakovec) 21-19, 21-18 te je osvojila i titulu ukupne pobjednice kupa.

Osim pojedinačne pobjede, Lara je osvojila i parsko srebro igrajući sa Tiom Rakovčan (Bjelovar). U finalnom susretu Lara i Tia poražene su od para Mesarić/Trstenjak (Međimurje) 21-19, 21-19.

Slijedeći turnir Lara ima već u subotu (21.10.) na završnici Regionalne lige u Velikoj Gorici, kada će se turniru priključiti i ostatak osječke ekipe.