Badmintonski kup Hrvatske
top of page

4. studenoga 2012.

Nakon  nekoliko sezona pauze kadeti i juniori Badmintonskog kluba Osijek nastupili su na natjecanju Hrvatskog kupa. Dvodnevni turnir 2. kruga HK održan je u Čakovcu uz sudjelovanje više od stotinu natjecatelja u 4 dobne konkurencije.

U konkurenciji U17 (mlađi juniori) nastupili su Domagoj Horvat, koji je zauzeo 10. mjesto i Tomislav Tobijas koji je osvojio 12. mjesto.

Osječani su imali četvoro predstavnika u konkurenciji U15 (kadeti). Jedini muški predstavnik Luka Vilić zauzeo je 14. mjesto, a kod djevojaka u konkurenciji 24 igračice Tea Janjić zauzela je 12. mjesto, Alma Đurček 14., a Valentina Đurček 17. mjesto.

U igri mješovitih parova Luka Vilić i Valentina Đurček bili su 8.

Osim podmladka igrao se i veteranski turnir, na kojem je nastupio Zlatko Veber, koji je bio i voditelj osječke ekipe. Veber je završio pojedinačno natjecanje na 14 .mjestu, dok je u igri parova s domaćim igračem Goranom Rožmanom  bio, solidan, šesti.

Slijedeći turnir HK za podmladak održat će se početkom veljače u Zagrebu.