Hrvatski kup - 3. krug
top of page

20. prosinca 2021.

Trećim krugom Hrvatskog kupa za seniore i veterane održanim u Čakovcu završila je badmintonska sezona u Hrvatskoj.

Na natjecanju je među tridesetak sudionika nastupilo i  četvero predstavnika BK Osijek.

S obzirom da je osječki prvi reket Goran Hummel završio u izolaciji, osječki veterani odradili su i seniorski turnir.

Najbolji rezultat na seniorskom turniru ostvario je ženski par Monika Kolak/Iva Sesar zauzevši 4. mjesto.

Iako Osječani nisu nastupili na prva dva kruga, u ekipnom poretku završili su sedmi.

U veteranskim konkurencijama Osječani su osvojili nekoliko medalja.

U konkurenciji singl +35, Monika Kolak je zauzela 2. mjesto nakon poraza u finalu od Maje Žubrinić (Flex, Zagreb) u dva gema (21-5, 21-17).

Iva Sesar je osvojila 3. mjesto, a broncu su osvojile i u konkurenciji ženskih parova.

U konkurenciji +45 najbolji rezultat ostvario je mješoviti par Bruno Bart/Monika Kolak nakon tijesnog poraza u finalu od para Sandi Šaban/Lidija Šaban (Flex, Zagreb) 2-1 (15-21, 21-16, 21-19).

U pojedinačnoj konkurenciji Bruno Bart osvojio je 4., a Zlatko Veber 5. mjesto.

Sve rezultate turnira možete pogledati ovdje.